Konszolidálódott a BUX szerdán, így a trend iránya továbbra sem dőlt el a hétfői száguldás után. A pozitív jelek viszont megmaradtak, miután az index alsó és felső értéke nem ütötte át az előző napi szélsőértékeket. A BUX ugyanis 23 073 pont és 23 562 pont között mozgott, míg végül 1,2 százalékkal, 23 524 pontra tudott emelkedni. A befektetők óvatosságát jelzi azonban, hogy a decemberi BUX-lejárat értéke csupán 0,4 százalékkal nőtt, ami 23 851 pontot jelentett.
A vezető részvények a nap végére emelkedni tudtak, napközben azonban nem volt ennyire rózsás a helyzet. A várakozásoknál gyengébb számokat közlő Magyar Telekom például szinte egész nap esett, és volt olyan időszak is, amikor több mint 1 százalékos mínuszban forgott a részvény. A nap végén azonban az erőteljes felhúzás eredményeként 2 százalékkal, 668 forintra drágult. A legerősebb részvénynek a Mol látszott napközben, amely stabilan tartotta magát egész nap a csökkenő olajárak, és a GVH-vizsgálat ellenére. Az olajrészvény végül 1,7 százalékkal, 20 300 forintra emelkedett.
Az OTP is mínuszban töltötte a nap nagy részét, végül azonban 0,8 százalékkal, 6449 forintra erősödött. Ennél is kevesebbet, 0,4 százalékot tudott drágulni a Richter, amely így 42 150 forinton fejezte be a napot. A gyorsjelentését szintén most közlő Egis a szép számok ellenére sem nyújtott kiugró teljesítményt, ára 0,7 százalékkal, 22 000 forintra emelkedett. A friss számait közlő Rába úgy látszik meggyőzőbb volt, árfolyama ugyanis 1,8 százalékkal, 942 forintra kúszott fel. Az FHB is jól muzsikált, miután az árfolyama 3,3 százalékkal, 1460 forintra nőtt. A trenddel szemben viszont 8 százalékot esett a Pannunion részvénye, 146 forinton zárt.
