Miután egész nap a negatív tartományban mozgott, végül 1,3 százalékos gyengüléssel, 21 375 ponton zárt a BUX. A vezető részvények mindegyike szerdai záróára alatt fejezte be a csütörtöki tőzsdenapot, a legnagyobb mértékben a Mol és az OTP gyengült. Az összforgalom nem volt túl jelentős, nem sokkal haladta meg a 15 milliárd forintot. Az OTP Bank részvénye 1,8 százalékkal ért kevesebbet csütörtök délután, mint az előző nap végén; árfolyama 5580 forint volt. A bankpapír ugyancsak egész nap a piros tartományban mozgott. A Mol az OTP-hez hasonló mértékben lett olcsóbb; délután fél öt után 17 500 forintot adtak az olajcég papírjáért. Az MTelekom közel egy százalékkal gyengült, záróára 720 forint lett; míg a blue chipek között a Richter úszta meg a legkisebb zakóval, a gyógyszergyár értékpapírjának jegyzése 0,2 százalékkal, 41 600 forintig ereszkedett. Az Egis ennél többet, 0,5 százalékot veszített árából, így az 19 200 forinton állapodott meg. Az igazán jelentős mínuszokat azonban ezúttal a kisebb papírok szenvedték el, a Csepel és a Forrás-részvények közel 6 százalékkal gyengültek minimális forgalomban. A nap nyertese egyértelműen az Orco volt, amely 6,3 százalékkal drágult, papírjait 65 millió forintért adták-vették. Szintén növelni tudta részvénye árát az Állami Nyomda és a Rába is, és az érzékelhető forgalmat lebonyolító társaságok között a PannErgy és az RFV is drágábban forgott csütörtökön délután, mint az előző napon. A Budapesti Értéktőzsde indexének csökkenése közben a vezető nyugati piacokon az óvatos bizakodás szellemében enyhe emelkedés volt tapasztalható, és a régiós társak is jobban teljesítettek a magyar tőzsdénél, Prágában nem egészen egy, Varsóban pedig 1,4 százalékkal került előző napi záróértéke alá az irányadó mutató.
