Az euró/forint árfolyam tegnap az amerikai makroadatok megérkezése után érte el napi mélypontját, ekkor egy euróért 270,50 forintot kértek. Később a magyar deviza gyengült az euróval szemben, délután öt óra előtt már 271,75 forintot adtak egy euróért, ami napi csúcsnak számít, míg a dollár jegyzése 198,90, a svájci franké pedig 185,15 forinton állt. Nap közben a kurzus kétszer is próbálkozott a 270,50 forintos szint áttörésével, de mind a kétszer visszapattant. Egyértelműnek tűnik, hogy a forint mozgását főleg a dollár befolyásolja; a zöldhasú erősödött az euróval szemben, délután egy euróért 1,3665 dollárt adtak - mondta el Karsai Péter, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. Az üzletkötő szerint az erős svájci frank mellett szól, hogy menedékdevizaként tekintenek rá a befektetők, másrészt a svájcifrank-hitelezés visszaszorulása ugyancsak erősíti azt. Többnyire mérséklődtek a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán, kivételt a változatlanul 5,68 százalékot mutató legrövidebb lejárat, illetve a 2 bázisponttal emelkedő 12 hónapos papír jelentett. A többi esetben 2-8 bázisponttal mérséklődött a referenciaátlag, amely így 5,68 és 7,66 százalék között szóródik.
