BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb kiadós esés nagy forgalommal

2010. február 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde indexe 2,8 százalékkal, 20 224 pontig süllyedt a hét utolsó tőzsdenapján. A mutató napközben járt ennél mélyebben is, napi minimuma bő száz ponttal lejjebb volt. A parkett teljes forgalma nagy volt, megközelítette az 50 milliárd forintot. A BÉT továbbra is meglehetősen kedvezőtlen nemzetközi hangulatban a többi tőzsdéhez hasonlóan teljesített, zárásakor a vezető európai börzék 1-2 százalékkal álltak előző esti szintjeik alatt. A régióban ezúttal a prágai és varsói tőzsdeindexek is komolyabb süllyedéssel zártak, mint a pesti, közel négy százalékkal. A blue chipek között ezúttal sem volt olyan, amelyiknek felfelé változott az árfolyama, a legkomolyabb esést az OTP szenvedte el. Az árfolyam 4,3 százalékkal, 230 forinttal, 5170 forintig csökkent. A bankpapír ráadásul jelentős, 36 milliárd forintot meghaladó forgalomban gyengült.
Az OTP mellett a Mol is komoly forgalmat bonyolított, azonban sok köszönet nem volt benne, miután az olajpapír szintén majdnem négyszázalékos, kereken 700 forintos mínusszal fejezte be a kereskedést, záróára 16 900 forint lett. A Magyar Telekom két százaléknál többet veszített, így a nap végén 686 forinton állt. A Richtert mérsékeltebb, 0,2 százalékos gyengülése 39 250 forintos záróárig juttatta, az Egis pedig azon kevés papír közé tartozott, amelynek emelkedett - ha nem is jelentősen - az árfolyama. Emögött az állhat, hogy együttműködési megállapodást kötött a dél-koreai Celltrion-csoporttal biológiai gyógyszerek forgalmazására. Az Egis mellett mindössze két papír tudott még drágulni, az Émász és a Konzum, de ezekkel alig kereskedtek. A kisebb papírok közül a legrosszabbul pénteken a KulcsSoft járt, amely messze tíz százalék fölötti árcsökkenéssel zárt.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet