BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP volt a nap vesztese

2010. február 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egész napos gyengélkedés után a nap végére tovább mélyült a Budapesti Értéktőzsde indexének vesztesége, napi mélypontján, 20 815 ponton zárt. Ez közel ezerpontos, majdnem 4,6 százalékos zuhanást jelent. A nagy papírok között az OTP volt a nap vesztese, közel 6,3 százalékot, 362 forintot veszített árfolyamából, és ugyancsak mélypontján, 5400 forinton fejezte be. A részvény forgalma jelentős volt, 21 milliárd forint fölött alakult. A Mol sem úszta meg sokkal kevesebbel, 5,1 százalékkal, 950 forinttal lett olcsóbb, így záráskor 17 600 állt a neve mellett. A Richter közel 3,5 százalékkal, 1375 forinttal esett, mélyen 40 ezer forint alá, 39 325 forintig zuhant. A Magyar Telekom a többiekhez képest mérsékelt, kétszázalékos gyengülése 701 forintos árat hozott. A borús hangulat legnagyobb vesztesei a blue chipek utáni legmagasabb forgalmat bonyolító Phylaxia részvényei voltak, amelyek 7,2 százalékkal kerültek szerdai záróértékük alá. Beszédes adat, hogy az egész pesti tőzsdén mindössze két kis papír tudott drágulni, ezek összesített forgalma viszont alig haladta meg a félmillió forintot. A BÉT a nemzetközi trenddel - ezen belül régiónkkal - összhangban, de a nyugati piacokon tapasztalhatónál sokkal nagyobbat bukott. A nap folyamán felerősödtek a Görögország és több más európai ország államháztartási helyzetével kapcsolatos aggályok, ami nyilvánvalóan a feltörekvő, még nem eurózónatag gazdaságokban is éreztette hatását. Emellett a délutáni, kellemetlen meglepetéssel szolgáló amerikai munkaerő-piaci adat csak erősítette az eladók túlsúlyát. A régiós társak közül a cseh tőzsde 3,3, a lengyel WIG-20 index pedig 4,1 százalékkal került előző napi záróértéke alá.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet