BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra elfogyott a lendület

2010. február 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután kedd reggel 269,10 forintnál is járt az euró jegyzése, az euró/forint délután ismét visszatért a 270-es szint fölé; a kereskedés közepes forgalom mellett zajlott. Úgy tűnik, a piac a 270 forint alatti euróárfolyam esetén többnyire euróvétellel reagál; ezek alapján a következő napokban is 270 forint körüli, illetve valamivel e fölötti euróárfolyam valószínűsíthető Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője szerint. Továbbra is a külső kockázatvállalási hangulat határozza meg elsősorban a piac folyamatait, a régiós hírek vagy az euró/dollár árfolyammozgások kevésbé befolyásolják a trendet. Délután négy óra körül a dollár jegyzése 193,75, a svájci franké pedig 183 forint körül állt, míg az euró/dollár 1,3950 körüli szintekre emelkedett. A meghirdetett 40 milliárdos mennyiségre 123,5 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat az elsődleges forgalmazók a három hónapos diszkontkincstárjegy-aukción. Az elfogadott hozamok átlaga 5,65 százalék lett, ami az egy héttel korábbinál 5, a hétfői másodpiaci benchmarknál 10 bázisponttal alacsonyabb. Az állampapírok másodpiacán 4-10 bázisponttal csökkentek a benchmarkok, így a három hónapos lejárat esetében már csak 5,65 százalékon áll a hozam, a tízéves pedig 7,60 százalékra mérséklődött.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet