A brutálisan jó GDP-adat ellenére az amerikai tőzsdeindexek pénteken estére jelentős gyengülésbe váltottak. A technológiai cégek részvényei voltak a nap vesztesei, a befektetők bizonytalanok a szektor további eredményességét illetően, és ezt húzta alá a Microsoft pénzügyi vezetője, Peter Klein is, aki a Bloomberg szerint úgy nyilatkozott, az üzleti szoftverek terén még várat magára a költések fellendülése. Pedig a nyitás utáni optimizmust több tényező is támogatta, így az, hogy a szenátus megerősítette Ben S. Bernanke Fed-elnök második ciklusra való jelölését, de leginkább a vártnál jobb negyedéves GDP-adat. Később kedvező fogyasztói bizalmi adat is napvilágot látott, és a chicagói beszerzési menedzserindex is jobb lett a vártnál. Mindennek ellenére a mutatók gyengülésbe váltottak, aminek az olyan, egyébként jó hírekkel is szolgáló óriások sem tudtak ellenállni, mint a Microsoft, amely 60 százalékos profitbővülést jelentett a negyedévről. A dollár jelentősen erősödött, az euróval szemben hathavi csúcsot döntött, míg az olaj és az arany jegyzése csökkent. A Dow 0,5, az S&P-500 mutatója 1, a Nasdaq pedig 1,5 százalékkal gyengült. A Dow így 3,5 százalékkal került lejjebb januárban, ami az elmúlt 11 hónap legrosszabb havi teljesítménye. Jelentős emelkedéssel zártak a vezető európai részvénypiacok; a banki papírok a legjobbak között voltak, a szektor drágulását segíthették a görög helyzettel kapcsolatos nyilatkozatok. A BMW és az Infineon javított idei forgalmi prognózisán, és a Henkel is jelentős árbevétel-növekedési várakozást jelentett be. A világ legnagyobb luxusautó-gyártója emellett közölte, adózás előtti profitot fog jelenteni 2009 egészéről. A Footsie 0,8, a DAX 1,2, a CAC-40 index pedig 1,4 százalékkal zárt csütörtök esti értéke fölött.
