BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fordulatot hoztak a tengerentúli hírek

2010. január 31. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A péntek délutáni kedvező amerikai makroadatdömping megfordította a BUX és így az OTP árfolyamának mozgási irányát is. A Budapesti Értéktőzsde indexe a kereskedés végén 21 831 ponton állt, ami mintegy 1,3 százalékkal magasabb a csütörtöki zárószintnél. Napközben a BUX még vastagon, több mint egy százalékkal is gyengült. A hangulatban és a kereskedés irányában a délután publikált amerikai negyedéves GDP-adat hozta meg a gyökeres változást, ami a vártnál jóval kedvezőbb, 5,7 százalékos bővülést mutatott. A BÉT kedvező nemzetközi hangulatban, a vezető nyugati piacok erősödésével együtt tudott emelkedni, bár régiós társai között a prágai tőzsde közel 1 százalékos mínuszban zárt, a varsói WIG-20 pedig ugyancsak nem egészen 1 százalékkal nőtt. A blue chipek között az OTP vitte a prímet, a bankpapír 2,4 százalékos, 138 forintos drágulással napi csúcson, 5848 forinton zárt, pedig késő délelőtt 5631 forinton is forgott.

Szintén jelentős, 2 százaléknál nagyobb emelkedést produkált a Richter is, a gyógyszergyár részvénye 2 milliárd forintot meghaladó forgalomban 41 460 forintig jutott. A Mol 0,8 százalékkal, 18 245 forintig erősített, az MTelekom viszont hasonló mértékű gyengülést volt kénytelen elszenvedni, árfolyama így 708 forintra ereszkedett a nap végére. Míg a Richter az egyik legjobban teljesítő papír volt a tőzsdén, az Egis több mint fél százalékot veszített árfolyamából. A nap százalékban mért legnagyobb - közel 6,5 százalékos - emelkedését a Pannunion és a Pannon-Flax érte el, igaz, alig mérhető forgalomban. A legnagyobb vesztes ezúttal a Humet-papír volt, amely majd 6 százalékkal zárt előző délutáni értéke alatt, azonban ennek forgalma is minimális volt.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet