BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika sem fogott ki a forinton

2010. január 12. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedden a forint gyakorlatilag az előző esti záróértékén nyitott, sőt a reggeli órákban még erősödött is valamelyest az euróhoz képest, és ekkor érte el a napi legjobb, 266,50 körüli szintjét. Később a magyar deviza nem túl látványos gyengülésbe váltott, és délután fél három után az euró jegyzése megközelítette a 269 forintot is. Ebben az Egyesült Államokból érkezett, az elemzői becsléseknél gyengébb külkereskedelmi adatnak lehetett szerepe. Aláhúzza ezt az is, hogy a forint a régióval karöltve a dollár mozgását követi - mondta a Napinak Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. Később a forint ismét erősödött kissé, és délután öt óra körül az euró-forint árfolyam már ismét 267 körül, illetve nem sokkal efölött állt.
Az Államadósság Kezelő Központ által meghirdetett 40 milliárdos mennyiségre 145 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók a 3 hónapos diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióján. Az elfogadott hozamok átlaga 5,78 százalék lett, az egy héttel korábbinál 13 bázisponttal alacsonyabb, megegyezik viszont a hétfői másodpiaci benchmarkkal.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet