A vezető nyugat-európai és egyesült államokbeli tőzsdék meglehetősen hektikusan mozogtak szerdán. Délután az USA-ból felemás adatok érkeztek, hiszen mind az ADP munkaerő-piaci mutatója, mind a szolgáltató szektor ISM-indexe javulást mutatott ugyan, azonban csak a piaci várakozásoktól elmaradó mértékben. Ennek ellenére a páneurópai FTSEurofirst-300 index 0,1 százalékkal, 1061,1 pontig jutott, ami 15 hónapja nem látott csúcsot jelent. A londoni Footsie és a párizsi CAC-40 indexek a kereskedés végén valamivel több mint 0,1 százalékkal álltak előző napi záróértékük fölött, míg a német DAX mindössze 0,04 százalékkal tudta meghaladni azt. A szektorok között a bányacégeket lehet kiemelni, amelyek több százalékkal tudták növelni árfolyamaikat, annak köszönhetően, hogy a réz jegyzése 16 havi csúcsra emelkedett, de az olaj is drágult. Az amerikai indexek lefelé tartottak lapzártánk idején, miután korábban - gyenge kezdés után - a pozitív tartományt is megjárták. A Dow és az S&P emelkedés és süllyedés határán egyensúlyozott, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal gyengült. A két korábbi makroadat után egy egyértelműen negatív hír nyomta rá a bélyegét az árfolyamok mozgására. A megelőző héten ugyanis 1,33 millió hordóval, 327,3 millióra nőttek az USA nyersolajkészletei, míg a megfigyelők egymillió hordós csökkenésre számítottak. A hír nyomán előbb csökkent a nyersolaj jegyzése, majd a februári szállítású WTI hordója 1,5 százalékkal, 83 dollár fölé drágult a New York-i árutőzsdén, és a közel 15 hónapos csúcsot jelentő 83,15 dolláros szintet is érintette. A drágulásban nagy szerepe volt annak, hogy a dollár veszített erejéből az euróval szemben, ami az árupiacok felé terelte a befektetőket.
