Viszonylag jelentős forinterősödéssel indult az év; az euró árfolyama 271 forint fölötti szintekről 269 forint alá is benézett, és délután is kevesebb mint 269 forintot kértek érte. Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője szerint optimista hangulat uralkodik a devizapiacon, de trendről még nem beszélhetünk, inkább "szabályos év eleji útkeresésről": 2009 elején például 265 forint körül alakult az euró jegyzése, miután 2008 végén 280 forint fölött is volt az árfolyam. A forgalom a reggeli álmos kezdés után közepesnek mondható. A következő napokban folytatódhat az útkeresés, maradhat a jó hangulat, így a jelenlegi szinteken kitarthat a forint ereje. Hosszabb távon azonban az üzletkötő szerint valószínűbb, hogy ismét 270 forint fölé kerül a kurzus. A folyamattal párhuzamosan a dollár gyengült, egy euró délután körülbelül 1,4440 dollárt ért. Egy dollárért 186,50 forintot kértek, míg a svájci frank erősödött a forinttal szemben, délután a frank/forint árfolyam 181,20 körül állt. A szinten maradó két legrövidebb lejárat kivételével 2-13 bázisponttal mérséklődtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, amely így 6,03 (12 hónapos) és 7,96 százalék (tízéves) között szóródik.
