BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt a sztár a BÉT-en

2009. december 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde indexe 3 százalékos pluszban, 21 570 ponton zárt kedden; a vezető papírok mindegyike drágult. A BUX, az OTP és a Mol egyaránt napi csúcsán zárt, a piac kedvező hangulatát a délutáni amerikai makroadatok is támogathatták. A leginkább figyelemre méltó emelkedést a Mol-papír produkálta, az olajcég részvénye közel 6 százalékkal, 17 890 forintig emelkedett, ráadásul forgalma is nagy volt, meghaladta a 3,8 milliárd forintot. Az OTP ezúttal forgalomban valamivel elmaradt az olajpapír mögött, de a bankrészvény árfolyama is följebb került 1,3 százalékkal, ami kereken 5500 forintos záró árfolyamot eredményezett. Ez egyúttal napon belüli csúcsot is jelent. A Richter ugyancsak masszív, 2 milliárd forintnál nagyobb forgalmat teljesített, jegyzése majd 3 százalékkal, 43 100 forintig kúszott föl. Az MTelekomot is viszonylag számottevő, 1,5 milliárd forintot közelítő értékben adták-vették, pontosabban inkább vették, hiszen a távközlési cég árfolyama 1,1 százalékkal, 722 forintig nőtt. Az Egis is messze 3 százalék fölött erősített, azonban ennél is többet, 5 százalék fölött emelkedett az FHB, de mindketten jócskán elmaradtak az Orco 9 százalékot közelítő drágulásától - igaz, az ingatlanfejlesztő cég papírjainak forgalma a 30 millió forintot sem érte el. A nap vesztese a Quaestor volt, amely alig mérhető forgalomban majdnem 6 százalékkal lett olcsóbb. A BUX óvatos, de bizakodó nemzetközi befektetői hangulatban tudott figyelemre méltó eredményt produkálni, a vezető nyugati piacok többsége kisebb mértékben erősödött a pesti záráskor. A régióban a prágai tőzsde 1 százalékkal került előző napi záróértéke fölé, a lengyel WIG-20 pedig csak 0,4 százalékkal nőtt.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet