BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai élénkítőt kaphat a forintpiac

2009. december 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forint a hajnali erősödés után a tőzsdenyitás előtti percekben gyengülni kezdett. Napközben szűk sávban, de többszöri irányváltással mozgott a magyar deviza, lapzártánk idején pedig 272,90 forinton jegyezték az eurót, a dollár 189,50, a svájci frank pedig 183,40 forintot ért. A régiós társak - a korona és a zloty - árfolyama is hasonló, oldalazó mozgást végzett. A piacon alig van forgalom, de az alacsony aktivitás némileg élénkülhet kedden, amikor is a feltörekvő devizák szempontjából fontos lakáspiaci és fogyasztói hangulati indikátorok látnak napvilágot a tengerentúlon. Ennek ellenére ne számítsunk buzgó kereskedésre az év hátralévő napjaiban - mondta el Földi Balázs, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. A forint árfolyama nagy valószínűséggel a következő napokban is a korábban kijelölt sávban marad - teszi hozzá. Míg a rövid oldalon mérséklődtek, addig éven túl emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán. Az éven belüli lejáratoknál 3-10 bázisponttal csökkentek a benchmarkok, a hosszú oldalon közben kisebb mértékben, 1-4 bázisponttal nőtt a referenciaátlag, amely így 6,05 és 7,95 százalék között

Major András
Major András

Ez is érdekelhet