Az MNB vártnál kisebb, 25 bázispontos kamatcsökkentésére a piac forinterősödéssel reagált, az euró jegyzése 273,90 forintig süllyedt; vagyis a befektetők a jelen környezetben - alacsony likviditás, biztonságra törekvés - kedvezően értékelték a lépést - mondta Csajbók Róbert, az ING devizapiaci kereskedője. A jelenlegi kamatszinten egy 50 bázispontos csökkentés relatíve sokkal jelentősebb mérséklést jelentett volna, mint például tíz százalék fölötti ráta esetében. A forgalom alacsony, az üzletkötő szerint az év végéig kitarthat a kivárásra építő hangulat, ami 270-280 forint között ingadozó euróárat valószínűsít. A jelek szerint a nagybefektetők is defenzív üzemmódba váltottak, és már nemigen vállalják új pozíciók kiépítését.
Délután négy óra körül az euró jegyzése 274,60, a dolláré 191,50, a svájci franké pedig 183,65 forint körül alakult; az euró/dollár pedig 1,43 körül tűnt stabilizálódni. Többségükben emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán. A három hónapos hozam három bázisponttal, 6,22 százalékra mérséklődött, a többi lejárat esetében 1-8 bázispontos emelkedést regisztrált az ÁKK, amelynek eredményeképpen a mutatók 6,08 és 7,95 százalék között szóródtak.
