BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jegelték az OTP-t a befektetők

2009. december 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe a bizonytalan nemzetközi hangulatban viszonylag kisebb gyengüléssel megúszta csütörtökön; a régiós társak is vegyesen teljesítettek, míg Prága enyhe pluszban, addig a varsói WIG-20 index 1 százalék fölötti mínuszban állt a kereskedés végén. A vezető papírok közül csak az MTelekom tudott drágulni, bár az alig több mint 0,1 százalékos árfolyam-emelkedést nehéz lenne jelentősnek nevezni. A távközlési cég részvénye a nap végén 729 forinton forgott; a társaság szerdán visszautasította a társaság vezérigazgatói pozíciójában állítólagosan várható változásról szóló értesüléseket. A cégek vásárlását bejelentő OTP a maga 0,7 százalékos gyengülésével a legrosszabbul teljesítő blue chip volt, a bankpapír jegyzése 10 milliárd forint alatti forgalomban 5329 forintig ereszkedett. A Mol-részvény 0,4 százalékot veszített árából, ami 15 790 forintos jegyzést eredményezett délután fél öt utánra. Hasonló, 0,5 százalékos mértékben lett olcsóbb a Richter is, így 42 800 forinton zárt, míg az Egis 18 700 forintos záróára 0,1 százalékos csökkenést jelent. Figyelemre méltó, negyedmilliárd forintot meghaladó értékben születtek kötések az econet.hu-ra, azonban jegyzése végül a szerda délutáni 123 forinton maradt. A legnagyobb mozgásokat a Fevita N, a BIF és a Linamar teljesítette; sorrendben közel 22, 13, illetve 11 százalékot drágulva, azonban forgalmuk együtt sem érte el a 3 millió forintot. A nap vesztese a Quaestor papírja lett, azonban a közel 10 százalékos zuhanás tényén itt is finomít az elenyészően alacsony forgalom. Az Orco 3,5 százalékkal lett olcsóbb, miután hitelezői a hitelek átstrukturálásáról tegnap január közepére halasztották a döntést.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet