A bizonytalan hangulatot már a Fed tegnap esti bejelentései sem feltétlen enyhítették, miután Ben Bernanke arról beszélt, hogy a speciális likviditás nagy részét 2010 első részében kivezetik a piacról. Ezek után nem csoda, ha a befektetők egyre inkább aggódhatnak a monetáris politika előbb-utóbb napirendre kerülő szigorítása miatt. A pénzintézetekre nézve kellemetlen hatása volt a Citigroup legutóbbi akciójának is, mivel a bank tőkeemeléses részvénykibocsátása során elért alacsony ár az egész szektor kapcsán elbizonytalanította a befektetőket. Ugyancsak a banki részvényekre volt kedvezőtlen hatása, hogy a tekintélyes amerikai Meredith Whitney bankelemző lefelé módosította a Goldman Sachs és a Morgan Stanley árbevételi becslését. Mindezek után a szektorban az 5 százaléknál nagyobb mínuszok sem voltak ritkák. Délután egy kellemetlen meglepetést keltő amerikai munkaerő-piaci adat sem javított éppen a hangulaton, és bár a valamivel később megjelenő philadelphiai feldolgozóipari indikátor, valamint a vezető indikátorokból összeállított mutató jobb lett a vártnál, a jelek szerint ezekre kevesebb súlyt fektettek a befektetők. A Footsie 1,9, a DAX 1, a CAC-40 pedig közel 1,2 százalékkal állt alacsonyabban záráskor, mint szerda este. A tengerentúli tőzsdék is folytatták völgymenetüket; az esésben a nyersanyagcégek és a bankok részvényei járnak az élen. A Dow, a Nasdaq és az S&P-500 mutatói egyaránt 1 százalék körül estek lapzártánk idején. Az árupiacok gyengélkedése a nyersanyagipari társaságok jegyzésére nyomasztólag hatott, miközben a dollár ismét háromhavi csúcsra, 1,4315-ig erősödött az euróval szemben. A jelek szerint a Wall Streeten is figyelnek a görögországi eseményekre; az ország előző esti, az S&P általi leminősítése elemzők szerint ugyancsak a dollár malmára hajtja a vizet.
