A régióban megint a forint esett a legnagyobbat, az eurót délután 277 forint fölött jegyezték - mondta el Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. A dollár két hónapos csúcsra, 1,4522-ig erősödött az euróval szemben, az azonban még nem egyértelmű, hogy a dollár és a feltörekvő devizák árfolyama közötti fordított korreláció továbbra is fennáll-e - teszi hozzá az üzletkötő. Úgy néz ki, az euró/forint sáv átkerült a 275 és 280 közötti tartományba - mondta el -, és azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a kurzus ezen a héten eléri a 279 forintot is. Délután négy óra után némi megnyugvás látszik a piacon, ám az árfolyam így is 276,80-277 forint körül alakul. A dollárt 190, a svájci frankot 183 forinton jegyezték. A három hónapos diszkontkincstárjegyek hozama 5,90-ről 5,98 százalékra emelkedett az aukción. A meghirdetett 40 milliárd forintos mennyiségre több mint 96 milliárd forint értékben érkeztek ajánlatok, a kibocsátott mennyiség 52 milliárd forint lett. A bankközi piacon egy kivétellel szintén nőttek a hozamok, csak a hat hónapos futamidő maradt 6 százalékon. A többi lejárat esetében 5-9 bázispontos emelkedés volt, így a referenciaátlag 6 és 7,60 százalék között szóródik.
