BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felemás adatnak is örült a piac

2009. december 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Emelkedtek a vezető nyugati tőzsdeindexek csütörtökön; az elmúlt napok rossz hírei igencsak megviselték a pénzintézeti árfolyamokat, így most nem annyira meglepő, hogy 6 százalék fölötti emelkedésre is volt példa (Lloyds). A szektor kedvezően fogadta, hogy többek között Jean-Claude Juncker, az EU pénzügyminiszteri tanácsának vezetője, illetve Angela Merkel német kancellár is kiállt a görög állam mellett, védelmet ígérve az országnak. A nyersanyagcégek ugyanakkor gyengén muzsikáltak, a bányatársaságok jegyzése kisebb mértékben ugyan, de csökkent. További kedvező hír volt, hogy a Bank of England változatlan kamatszint mellett továbbra is folytatja a 200 milliárd fontos extra likviditási programot. Svájc viszont - bár az alaprátán nem módosított - bejelentette, az exit stratégia részeként a vállalati kötvényvásárlást is felfüggeszti majd. A Footsie 0,8, a DAX és a CAC-40 pedig egyaránt 1,1 százalékos emelkedéssel zárt csütörtökön. Az amerikai tőzsdék egyöntetűen 0,6 százalék körül emelkedtek lapzártánk idején. A nyitás előtt közzétett, a vártnál jobb külkermérlegadat mellett érdekes módon a vártnál rosszabb munkaerő-piaci mutató sem tudta letörni a viszonylag kedvező hangulatot. Ezt azonban részben magyarázza, hogy közben az első ízben munkanélküli-ellátásért jelentkezők számának négyhetes mozgó átlaga 474 ezerre csökkent, ilyen alacsonyan utoljára 2008 szeptemberében állt. Jól teljesít viszont a kiskereskedelmi szektor, részben a vegyes munkaerő-piaci számok miatt is; a szektor novemberi forgalmi adatai pénteken jelennek meg. A dollár némileg erősödött az euróval szemben, az árupiacok, így a dollár jegyzése pedig gyengült; a fekete arany két hónap után ismét 70 dollár alatt forgott New Yorkban.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet