BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyolnáthát kapott a forint

2009. december 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Reggel az eurót még 273 forint alatt adták, azonban innen délután 276 forintig emelkedett az árfolyam; a régióval együtt folyamatosan gyengülünk - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. A kockázatvállalási hajlandóságnak nem tett jót az S&P legújabb lépése sem, amellyel stabilról negatívra rontotta a spanyol hitelbesorolás kilátásait; kezdenek gyülekezni a viharfelhők - fűzi hozzá a szakember. Érdekes módon reggel még a kedvező magyar külkermérleg- és GDP-adat után inkább erősített a magyar deviza. Azonban pánikról nem kell beszélni, igazából az történik most, aminek már régebben meg kellett volna történnie - mondja Ruzsonyi. Jelenleg nem látszik valószínűnek, hogy a kurzus ismét tartósabban 270 alatti szintekre kerüljön, azonban az üzletkötő hozzáteszi, ha az euró jegyzése masszívan átlépi a 275 forintos szintet, akkor akár 278-ig is szaladhat az árfolyam. Szerinte azonban 275-nél nagy csata lesz. Kivétel nélkül minden futamidő esetében 2-12 bázisponttal nőtt a referenciahozam a bankközi állampapírpiacon, amelyek között így ismét nincs 6 százalék alatti. A változásokkal a referenciaátlag 6 és 7,51 százalék között szóródik.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet