Miközben az árupiacok és a nyersanyagipari cégek inkább emelkedtek, a bankok gyengültek szerdán az európai és amerikai börzéken. Az általános befektetői hangulatnak jót tett, hogy a Deutsche Bank a korábbi 225 pontról 250 pontra emelte az európai DJ EuroStoxx 600 index év végi értékével kapcsolatos várakozásait, azaz a jelenlegi 245 körüli szintről enyhe emelkedésre számít. A bank főleg az első félévben vár jó teljesítményt az európai részvényektől, és különösen az olajipari, a telekommunikációs, a kiskereskedelmi cégek és a biztosítók papírjait ajánlja vételre. Azt tanácsolja viszont, adjuk el a bankpapírokat és a bányaipari részvényeket. Ennél is optimistább a holland ING, amely 25 százalékkal magasabbra, 310 pontra várja az év végére az említett indexet, az emelkedés pedig szerinte 2011-ben is folytatódhat. A pénzintézetek inkább gyengélkedtek, nem függetlenül a Bloomberg összeállításától sem, amely szerint több olyan európai intézet van, amelynek eszközállománya nagyobb, mint a nemzetgazdaságok GDP-je, és ez akár újabb válsághoz vezethet.
A pénzügyi szektor árfolyamainak nem tett jót az sem, hogy a Wall Street Journal cikke szerint a Bank of America vezérigazgatói székére pályázó két jelölt egyaránt úgy véli, a banknak tevékenységei mentén több részre kéne válnia - jóllehet az igazgatóság ezt korábban már elutasította. Az UBS jelentése szerint az idén hamarabb jöhet a tőkepiacok szezonális lelassulása, és számos nagy pénzintézet - például a JP Morgan - esetében visszavágta a negyedik negyedéves eredményvárakozásokat. A nap végén a londoni Footsie 0,3, a frankfurti DAX 0,1, a párizsi CAC-40 index pedig 0,5 százalékos pluszban állt. Lapzártánk idején a Dow 0,4 százalékkal gyengült, az S&P-500 0,3 százalékos hanyatlást mutatott, a Nasdaq viszont 0,2 százalékkal emelkedett.
