Bizonytalan nemzetközi hangulatban a BUX 0,5 százalékos emelkedéssel 20 267 pontig jutott pénteken. Az erősödés oroszlánrészét ezúttal is a forgalom 80 százalékát adó OTP biztosította. A vezető részvények közül csak az MTelekom lett olcsóbb, a távközlési papír árfolyama 1,2 százalékkal, 726 forintig süllyedt. A legjobban az OTP-részvény teljesített, viszonylag jelentős, 22 milliárd forintot meghaladó forgalomban 1,6 százalékkal, 5316 forintig drágult. Az árfolyam napközben igencsak széles sávban mozgott, hiszen míg reggel 5000 forinton forgott a papír, a zárás előtt 5355 forinton is volt rá ajánlat. Már a nyitásban 1 milliárd forintért adtak el OTP-t, az ázsiai piacok mélyrepülése után nem nagy meglepetésre 4,4 százalékos mínuszban kezdte a napot a részvény.
A Mol is növelte árfolyamát, méghozzá 0,7 százalékkal, 15 550 forintra. A Raiffeisen vételről tartásra rontotta a társaság minősítését, a tőkeigényes növekedési projektek és a társaság hitelállományával magyarázva a döntést, a célárat pedig 15 300 forintról 18 191 forintra emelte. A Richter is erősített, 0,5 százalékkal, így 40 650 forinton fejezte be a kereskedést. Az Egis jegyzése viszont csökkent, a kisebbik gyógyszergyár 0,8 százalékos gyengüléssel 18 650 forinton állt záráskor. Az econet közel félmilliárd forintos forgalomban forgott, és 1,6 százalékkal, 129 forintig emelkedett az ára. Budapest ezúttal is felemásan teljesített régiós társaihoz képest: Prága 0,7 százalékkal emelkedett, a varsói WIG-20 index viszont 0,6 százalékkal gyengült.
