Emelkedéssel zártak a vezető európai tőzsdék szerdán, és félidőben a Wall Streeten is fölfelé tartottak az indexek. A piac egy sor amerikai makroadatból merített extra bátorságot, miután azok többségükben alaposan felülmúlták az elemzői várakozásokat. Miközben a tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya a várt bővülés helyett csökkent, a lakossági kiadások, a munkanélküli-ellátásért jelentkezők száma, az új lakások piaca, valamint a michigani bizalmi index is kedvezőbb helyzetet jelez annál, mint amire az elemzők számítottak. Mindennek tetejébe a vártnál kisebb mértékben nőtt az amerikai olajtartalék - igaz, a benzintartalékoknál alulbecsülték a bővülést: a hírre az olaj drágult. A hálaadásra készülő USA-ban ráadásul történelmi mélypontra süllyedt a jelzáloghitelek kamata. A hangulatot kissé rontotta, hogy a Dubai World holdingtársaság 59 milliárd dollárra rúgó kötelezettségekről és arról számolt be, hogy tárgyal hitelezőivel adósságai átütemezéséről. A szektorok között Európában a gyógyszergyárak drágultak leginkább, az árfolyamok 1-3 százalékkal emelkedtek. A Footsie 0,8, a DAX-0,6, a CAC-40 pedig 0,7 százalékos plusszal zárt szerdán. Az ünnep előtt igencsak szerény forgalomban kereskedtek a New York-i tőzsdéken. A jelenség egyáltalán nem szokatlan, hiszen az év vége felé az aktivitás rendszerint lassacskán elfogy a parketten. A piaci elemzők szerint mindez nagyobb volatilitást hozhat az év végére. Az árfolyamok inkább emelkednek, elsősorban a nyersanyagcégek és a ciklikus papírok teljesítenek jól, miközben a banki árfolyamok inkább csökkennek, a dollár pedig gyengül a kockázatosabb befektetési formák iránti érdeklődés növekedésével. Lapzártánk idején az indexek 0,2-0,3 százalék között emelkednek.
