BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forintnak már itt a hétvége

2009. november 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A devizapiac meglehetősen izgalommentes napon van túl, és mivel az USA-ban a hét hátralévő részében a hálaadás miatt piaci szünnap, majd egy várhatóan nem túl izgalmas péntek jön, ezért a forint számára gyakorlatilag véget is ért a hét érdemi része - mondta el Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. Valójában az egész hét nyugodt kereskedést hozott a magyar devizának, a kiegyensúlyozott környezetben - ami februárig is kitarthat - a forint is erősödhet még az üzletkötő szerint. Csajbók arra számít, hogy az év végéig 265 és 272 forint között mozoghat az euró/forint, és ebből a sávból esetleg átmenetileg léphet ki az árfolyam, korrekció esetén. Szerda délután négy óra körül 268,10/20 forinton állt az euró jegyzése, míg a dollárt 178,15/25, a svájci frankot pedig 177,20/30 forinton jegyezték; az euró/dollár 1,5050-ig kúszott föl, de érdekes módon a feltörekvők nem erősödtek ezzel párhuzamosan. A bankközi állampapírpiacon a leghosszabb, 15 éves lejárat esetében nem változott a hozamszint, így itt továbbra is 7,34 százalék a benchmark. A többi futamidőnél viszont 1-9 bázisponttal mérséklődött a referenciaátlag, így jelenleg 5,97 és 7,34 százalék között szóródik.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet