BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a 263 forintos euró?

2009. november 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Túl gyorsnak tűnt a forint hét eleji erősödése, amelynek során az euró jegyzése 270 forint környékéről 265 körüli szintre süllyedt, ezért a továbbiakban inkább a kivárás jellemezte a piacot. Csajbók Róbert, az ING devizakereskedője szerint ez a nyugalom tartós kellene hogy legyen, a piac a korrekciós szakaszban valahol 268 forint körül találhatná meg az üzletkötő szerint a szintet, de a közelgő kamatdöntés miatt árnyaltabb a kép, a kurzus akár 264 alá is benézhet. A hétfői kamatmeghatározó ülésre készülve ugyanis vannak olyan devizapiaci befektetők, akik az 50 bázispontos konszenzusnál nagyobb vágásra spekulálnak, ehhez pedig erősebb forintárfolyamra van szükségük.
A feltörekvő devizák általában jól teljesítettek szerdán. Délután négy óra körül egy euró 265,50, egy dollár 177,50, egy svájci frank pedig 175,80 forintot ért. A közepes és hosszabb futamidejű magyar államkötvények hozama nőtt a másodpiacon. A legrövidebb, három hónapos mutató újabb hét bázisponttal esett, a hat és tizenkét hónapos lényegében nem változott, a hosszabbak esetében 5-7 bázispont volt az emelkedés.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet