BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búcsút int a hulladékból készülő fűtőolajnak az RFV

2009. november 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az RFV harmadik negyedéves gyorsjelentésében megemlítette, hogy eladná Galga Power System-részesedését. A döntés meghozatalához több tényező vezetett - mondta a Napi kérdésére Makra József, az RFV vezérigazgatója -, mert bár a technológia nagyon ígéretes, inkább kisüzemi méretekben használható. Az eredeti elképzelések szerint kisebb települések, illetve ezek térségi szövetségei helyben szedték volna össze a műanyag hulladékot és állították volna elő a fűtőolajat. Ám a folyamat - azon kívül, hogy folyamatos üzem biztosítására nem feltétlenül alkalmas - nem egyszerűsíthető le annyira, hogy két betanított munkás elvégezze. Ráadásul a VPOP-val elhúzódó, a késztermék jövedékiadó-kötelességét érintő kérdések sem tisztázódtak. Egyelőre tehát maradnak a gázüzemű kazánoknál, illetve az újabb projektek esetében a gyergyóihoz hasonlóan faaprítékot is fogadni képes fűtőműveknél, ami még nem jelenti a kutatás-fejlesztési tevékenység leállítását.
A régiós terjeszkedési tervekről a vezérigazgató elmondta: konkrétumokról korai lenne még beszélni, de a korábbi terveknek megfelelően - az egyelőre inaktív szlovák leány mellett - Bulgáriában, illetve Szerbiában látnak lehetőséget. Mindenesetre reményeik szerint jól tudják majd kamatoztatni a romániai tapasztalatokat. A bejelentéseket viszont nem szívesen sietik el, mivel sok a bizonytalanság az önkormányzati szektorban, amire jó példa az érdi projekt meghiúsulása.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet