BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokáig forgalom nélkül maradhat a Finext

2009. november 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn bevezették a Futó Péter és fia, Futó Gábor tulajdonában lévő Finext részvényeit a BÉT-re és ezzel a KEG, illetve a Kulcs-Soft után lezárult a harmadik idei magyar részvénybevezetés is. Az első nap tapasztalatai alapján visszafogott kereslet lenne a részvény iránt, a vételi oldalon pár száz részvényre adtak megbízást a befektetők 200 forinttól 1007 forintig, az eladói oldalon azonban üres maradt a könyv. Futó Gábor, a társaság elnöke a Napi kérdésére elmondta, a Finext befektetői holdingként csak megfelelő befektetési lehetőségek, illetve azok finanszírozási igényei függvényében vonna be tőkét - a banki és Futureal-csoporton belüli hitelek mellett -, akár nyilvános tőkeemeléssel a tőzsdén keresztül is. Egyelőre csak tervek vannak, és a részletek tisztázásáig ezeket nem kívánta ismertetni. A szemlélőben mindenesetre felmerülhet a gyanú, hogy a Finextet - a bevezetése óta Csipkerózsika-álmát alvó Tőzsdecápához hasonlóan - a jóval alacsonyabb osztalékadó csábíthatta a pesti parkettre.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet