Hétfőn bevezették a Futó Péter és fia, Futó Gábor tulajdonában lévő Finext részvényeit a BÉT-re és ezzel a KEG, illetve a Kulcs-Soft után lezárult a harmadik idei magyar részvénybevezetés is. Az első nap tapasztalatai alapján visszafogott kereslet lenne a részvény iránt, a vételi oldalon pár száz részvényre adtak megbízást a befektetők 200 forinttól 1007 forintig, az eladói oldalon azonban üres maradt a könyv. Futó Gábor, a társaság elnöke a Napi kérdésére elmondta, a Finext befektetői holdingként csak megfelelő befektetési lehetőségek, illetve azok finanszírozási igényei függvényében vonna be tőkét - a banki és Futureal-csoporton belüli hitelek mellett -, akár nyilvános tőkeemeléssel a tőzsdén keresztül is. Egyelőre csak tervek vannak, és a részletek tisztázásáig ezeket nem kívánta ismertetni. A szemlélőben mindenesetre felmerülhet a gyanú, hogy a Finextet - a bevezetése óta Csipkerózsika-álmát alvó Tőzsdecápához hasonlóan - a jóval alacsonyabb osztalékadó csábíthatta a pesti parkettre.
