BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pihenő után forinterősödés jöhet

2009. november 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután az euró/forint árfolyam az utóbbi hét napban folyamatosan mérséklődött, a forint egyfajta konszolidációba fogott; mindez azt mutatja, hogy akik akarták, felvették a pozíciókat és most kivárnak - mondta el Csajbók Róbert, az ING devizatradere. Ezzel együtt az üzletkötő arra számít, hogy a forint és a régió többi devizája nem szakad el egymástól, a magyar devizától folyamatos erősödést vár. Csajbók szerint jövő héten az euró ismét 265 forint közelébe kerülhet, az év végén pedig 270 körüli vagy valamivel ez alatti szintek valószínűek. A forint a reggel közzétett, a vártnál rosszabb magyar GDP-adatok dacára erősödött a nap folyamán, és a német, valamint az amerikai makroadatok már csak kisebb hatással voltak rá. Délután négy óra után egy euró 269, egy dollár 181,20, egy svájci frank pedig 178,30 forintot ért.
Többnyire mérséklődtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán. A legrövidebb és a leghosszabb lejárat esetében nem volt változás, a többi futamidőnél pedig 1-5 bázisponttal tovább mérséklődtek a benchmarkok, így jelenleg 6,20 és 7,21 százalék között szóródnak.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet