Óvatosan bizakodó nemzetközi hangulatban a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe két százalékkal került előző napi záróértéke alá, így 21 120 ponton állt délután fél öt után. A pesti börze ezúttal rosszabbul teljesített, mint régiós társai: a prágai tőzsdeindex 1,4 százalékkal csúszott lejjebb, a varsói Wig20 pedig mintegy 1,6 százalékkal állt alacsonyabban, mint csütörtökön. A vezető papírok többsége a negatív tartományban állt a kereskedés végén, a legnagyobb, három százalék fölötti gyengülést a Richter részvénye szenvedte el, ez 41 300 forintos záróárat eredményezett. Az OTP árfolyama 2,4 százalékkal hanyatlott, így záráskor 5630 forinton tartózkodott, vagyis 140 forinttal lett olcsóbb. Nap közben azonban járt ennél mélyebb gödörben is, a gyorsjelentés éjjeli közzétételét követően több mint háromszázalékos mínuszban, 5563 forinton állt délelőtt. A Mol jegyzése is több mint két százalékkal maradt el a kereskedés végén az egy nappal korábbitól, 16 300 forintos árfolyammal búcsúzott.
Üdítő kivételt jelentett az Erstétől céláremelést kapó Magyar Telekom, amely, vélhetően nem függetlenül az egész szektorral kapcsolatban kialakult kedvező nemzetközi hangulattól, kismértékben drágulni tudott. Ám csupán 0,1 százaléknál alig valamivel nagyobb mértékben ment fel, így a részvény 756 forinton várja a jövő hetet. Az Egis árfolyama pénteken délután megegyezett a csütörtöki záróárral, vagyis 19 200 forinton forgott utoljára. A leginkább figyelemre méltó emelkedést a héten nem először az Econet produkálta, ráadásul a 13 százaléknál nagyobb drágulás közel félmilliárd forintos forgalomban teljesült, így elérte a 100 forintos bűvös határt. A legnagyobb mínusz a Freesofté volt, közel hét százalékkal lett olcsóbb, bár nem jelentős forgalom mellett.
