BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn jöhet a Finext a tőzsdére

2009. november 12. csütörtök, 23:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

November 16-án vezethetik be a BÉT "B" kategóriás részvényei közé a Finext Vagyonkezelő Nyrt. 500 ezer darab ezer forint névértékű törzsrészvényét - derül ki a cég tájékoztatójából. A társaságot Futó Péter és fia, Futó Gábor alapította idén júliusban, és kettejük tulajdonában van a teljes részvényállomány is. Futó Péter részesedése 300, míg Futó Gáboré 200 ezer darab. A Finext 80 százalékos, négymillió forint értékű részesedéssel rendelkezik a szintén Futóékhoz köthető Finext Startup Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-ben. A dokumentumban nincs jele annak, hogy a részvényeknek lesz-e közkézhányada vagy forgalma. A tájékoztató szerint a Finext céljai közt szerepel saját tőke és bankhitelek felhasználásával különböző profilú, elsősorban hazai, de akár külföldön bejegyzett gazdasági társaságokban - főkent többségi - részesedés megszerzése, illetve különböző értékpapírokba és ingatlanokba történő befektetés. Mivel a társaságot júliusban alapították, éves pénzügyi beszámolóval nem szolgál a tájékoztató. Az augusztus 31-i fordulónappal elkészített beszámoló ezért minimális tételeket tartalmaz.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet