BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akvizícióra készül az OTP Romániában

2009. szeptember 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy romániai bank felvásárlásáról folytat tárgyalásokat az OTP Bank Romania - tájékoztatta Diósi László, a bank vezérigazgatója a bukaresti Mediafax hírügynökséget. Az OTP román leánya a következő öt évben bankfiókjainak számát a jelenlegi 106-ról 200-ra szeretné növelni, amit nagy részben akvizíció útján terveznek megvalósítani.
Már folynak a tárgyalások ez ügyben egy kisszámú bankfiókkal rendelkező pénzintézettel - idézi a bukaresti hírügynökség Diósit, anélkül hogy további részletekbe bocsátkozna. A pénzintézet keleti terjeszkedési terveire korábban Bencsik László, az OTP vezérigazgató-helyettese is tett burkolt utalást a féléves gyorsjelentés közzétételét követő sajtótájékoztatón. Mint mondta: ha elindul a növekedés, nem lesz akadálya akár a portfólió organikus növelésének, akár a térségben zajló konszolidációs folyamatban való részvételnek sem.
Tény, hogy az OTP romániai érdekeltségénél beindult a növekedés: míg az első negyedévben az adózás előtti eredmény 538 millió forintos hiányt mutatott, június végére már 1,45 milliárd többlet jelentkezett.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás
Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet