Eddig a hét minden napján 3 százalék felett erősödött a BUX, szerdán pedig már a 4 százalékot közelítette a rally mértéke. Mindezt úgy érte el, hogy kivétel nélkül napi csúcsán - tegnap 15 941 ponton, 3,8 százalékot emelkedve - tudott zárni az index. A szép teljesítmény főleg a Richter hajrájának köszönhető, bár a többi nagy papír is az utolsó fél órában emelkedett óriásit. A nap nagy részét 35 800, illetve 35 600 forint között töltő gyógyszerrészvényt a záró szakaszban 36 750 forintig rántották fel, ami 5 százalékos emelkedést jelentett a keddi záróárhoz képest. A vezető részvények közül nagyon jól szerepelt a 4 százalékkal dráguló OTP is. A bankpapír napközben sokáig a 3400 forintos szint alatt egyensúlyozott, a nap végén azonban a jelentősebb pluszban nyitó amerikai indexek hatására kilőtt az árfolyama. Végül napi maximumán, 3448 forinton zárt, igaz, most már csökkenő, 8 milliárd forint alatti forgalom mellett. A Mol volt a legvisszafogottabb szerdán a nagyok közül. Az olajrészvény a nap végére 3,5 százalékkal tudott emelkedni, szintén az utolsó fél óra hajrájának köszönhetően. A 12 700 forintos záróárnál azonban a nap nagy részében jóval alacsonyabban,
12 300 és 12 400 forint környékén adták-vették a részvényt. A Magyar Telekom 628 forintos utolsó kötése 3,6 százalékos növekedést jelentett, a részvény grafikonja pedig a többiekéhez hasonlóan a nap végén ugrott meg erőteljesen. A kisebb papíroknak már nem volt ennyire jó napjuk, a nagyokéhoz hasonló száguldásra nem is nagyon találni példát. Jól mutatja ezt, hogy az FHB nagy testvérétől elmaradva 2,6 százalékkal, 750 forintig drágult, míg az Egis egy százalékot sem elérő emelkedést követően 17 995 forinton zárt.
