Egész napos emelkedés után napi csúcsán tudott zárni a magyar tőzsde, technikai alapon azonban ez egyelőre még csak az előző hetek esésének korrekciója, és nem egy új emelkedő trend kezdete. Mindenesetre akinek van részvénye, az a hét első két napja alapján boldog lehet, hiszen a BUX a hétfői 3,4 százalékos emelkedés után kedden további 3,7 százalékkal gyarapodott. Ez 15 358 pontot jelentett a zárásban, úgy, hogy a nap elején még 15 000 pont alatt forgott az index. A vezető részvények közül a Mol tudott a legtöbbet emelkedni, amit segített az olaj drágulása is. A magyar olajrészvény napi csúcsán, 12 270 forinton zárt, ami 5,3 százalékos drágulást jelentett. Nagyon jól szerepelt még az OTP is, ami azért sem meglepő, mert a tengerentúlon hétfő este hurráoptimizmus alakult ki a bankok megítélésében, jelentős árfolyam-emelkedést előidézve az ottani piacokon. A bankpapírnak ugyan nem sikerült a 3338 forintos napi csúcsán zárni, de az utolsó, 3315 forintos érték is 4,6 százalékos emelkedést jelent. A Magyar Telekom drágulását a közelgő kamatcsökkentés és a jelentősen visszaeső hozamok is segítették, így nem csoda, hogy a papír 3,6 százalékkal, 606 forintig emelkedett. A hétfőn legjobban teljesítő Richter kedden már kicsit halványabban szerepelt. A BUX növekedésétől jócskán elmaradva, 2 százalékkal, 34 995 forintig drágult. A kisebb papíroknak kevésbé volt jó napja, persze azért ott is akadtak kivételek. Igazán emelkedni azonban csak a két számjegyű papírok tudtak, a Humet 1 forintos drágulása például közel 6 százaléknak felelt meg. Az Egis ugyanakkor 0,7 százalékkal, 17 870 forintra esett vissza, és az FHB 2,2 százalékos emelkedése is csak a záró szakasz felrántásának volt betudható.
.
