Napon belül erőteljes emelkedést ért el hétfőn a magyar tőzsde, amire nagyban rásegített, hogy a nap elején 3000 forint alatt is megfordultak az OTP-részvények. Rosszkedvűen indult a hét első napján a kereskedés, elsősorban a visszaeső ázsiai piacok miatt. A BUX index 14 119 pontos minimumán indította a kereskedést, ahonnan egész nap szépen emelkedett. A vezető papírok közül jól teljesített a Richter és a Mol, végül a nagyok közül a gyógyszergyártó tudott a legtöbbet drágulni, úgy, hogy szinte csak a kereskedés első perceiben volt mínuszban a pénteki záráshoz képest. A Richter 5,9 százalékkal emelkedve, 34 300 forinton zárt, ami 90 forinttal volt a napi maximum alatt. Az emelkedést valószínűleg támogatta, hogy kedvező hírek jelentek meg a Richter egyik termékének amerikai forgalmazásával kapcsolatban. Az Egis eközben csupán 0,7 százalékkal, 17 985 forintig drágult. A Mol 3,6 százalékkal emelkedve, 11 660 forinton fejezte be a napot, ennél azonban jóval magasabban, 11 780 forinton is megfordult a részvény. Az OTP viszont napi maximumán, 3170 forinton zárt, ami 2,7 százalékos emelkedést jelentett. Mindezt úgy sikerült elérnie a bankpapírnak, hogy a leggyengébb részvény volt napközben a vezetők közül. A papír a nap elején még 3000 forint alatt is megfordult, a nap végi jó hangulatban azonban, vélhetően a shortzárásoknak is köszönhetően, nagyon gyorsan pluszba húzták a részvényt. A Magyar Telekom szintén egész napos emelkedés hatására 2,3 százalékos pluszban, 585 forinton zárta a kereskedést. A kisebb részvények közül jól teljesített a 4,4 százalékkal, 715 forintig emelkedő FHB.
