BUX 138878.48 0,91 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jó hírek sem számítottak pénteken

2009. július 12. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap eleji optimizmus nem tartott sokáig a magyar tőzsdén, majdnem egész napos esés után csúnya hetet zárt a részvénypiacunk. A vezető papírok közül a napok óta nagyon halovány OTP-n az sem segített, hogy reggel bejelentették, az EBRD 200 millió eurós kölcsön mellett OTP-részvényeket is vesz. (Bár ez valószínűleg az OTP saját tulajdonú részvényeit jelenti, így a kereskedésben nem lesz érezhető hatása.) A bankrészvény hiába volt sokáig pluszban - napi csúcsát 3240 forinton érte el -, végül kétszázalékos mínuszban, 3086 forinton fejezte be a napot. A 11 700 forintos napi csúcsán kezdő Mol is sokat esett a nap végére, az olajrészvény esetében azonban ez érthető is, hiszen az olaj ára rengeteget csökkent az elmúlt napokban. A részvény végül 2,2 százalékos mínuszban, 11 250 forinton zárt. A gyógyszerrészvények sem jelentettek menedéket. Az Egis 2,1 százalékkal, 17 865 forintra, a Richter 2,3 százalékkal, 32 400 forintra csúszva fejezte be a hetet. Viszonylag jól szerepelt a Magyar Telekom, neki az állampapír-piaci hozamcsökkentés ad támaszt. Az utolsó ár 572 forint volt, ez 0,5 százalékos esés. A BUX végül 1,8 százalékot esett.
Több kisebb papír háza tájáról is érkeztek hírek, élénkítve a kereskedésüket. A Genesis esetében a tőkeemelés hírét nem díjazták a befektetők, árfolyama 0,8 százalékkal, 618 forintra ment le. Drasztikusan, 5,6 százalékkal, 17 forintra esett a Humet, amelynek új részvényeit tegnap vezették be. Jó hírnek bizonyult viszont, hogy közzétették az RFV nyilvános kibocsátásának időpontját, a részvény végül két százalékkal, 2949 forintra ment fel.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet