Az amerikai gyorsjelentési szezon kezdete előtti félelmek miatt sokat gyengült szerdán a forint, így a 275 alatti eurót egy időre el lehet felejteni - mondta el a Napinak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője. Már reggel egy ugrással indított az árfolyam, 276,80-nál kezdte a napot, ahonnan gyorsan 278,75-ig rángatták fel. Délelőtt a 278 forintos szint közelében kereskedtek az euróval, ami délután a pozitívba forduló amerikai indexek hatására 276 forintig csúszott vissza. A nap vége felé ismét 276,80 forinton kereskedtek az európai devizával. Ruzsonyi azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy a következő napokra a lapzártánk után megjelenő Alcoa-gyorsjelentés lehet majd nagyobb hatással. A piacok ugyanis attól tartanak, hogy az amerikai gyorsjelentések nem lesznek túl fényesek, így valószínűleg a 275 forint alatti eurót egy időre elfelejthetjük.
A nap vége felé a dollárért 199 forintot kellett fizetni, míg a svájci frankért 182,60 forintot adtak. A hét elejéhez hasonlóan szerdán sem mozdultak érdemlegesen a hozamok a másodlagos állampapírpiacon. A hét különböző lejáratból csupán kettő referenciahozama változott kissé, az éven belüli lejáratok napok óta nem mozdulnak el a 9,25 százalékos szintről.
