BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kezdődött jól a hét

2009. július 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyengén kezdték a hetet az európai piacok, miután veszteséggel zárta a hét első kereskedési napját London, Párizs és Frankfurt is. Az FTSE-100 egyszázalékos, a DAX és a CAC-40 pedig egyaránt 1,2 százalékos visszaeséssel fejezte be a kereskedést. Az autógyártók részvényei a korábbi erősödés után most nem voltak kapósak: a Porsche Automobil Holding 3,1, a Volkswagen 3,5, a Fiat pedig 1,7 százalékkal lett olcsóbb. Sokat estek a banki és az olajipari vállalatok részvényei is. A Société Générale jegyzése annak ellenére csökkent 1,7 százalékkal, hogy a franciaországi bank már szerény nyereséget vár a második negyedévre. A német tőzsdén a Commerzbank vesztette a legtöbbet, 5,2 százalékot, de nem szerepelt jól a Deutsche Bank sem a maga több mint 3 százalékos visszaesésével.
Amerikában is mínusszal indították a hetet a főbb indexek. A bankszektor ugyan enyhe pluszban kezdte a napot, azonban a hathetes mélypontra eső olajár miatt sokat veszítettek e szektor cégei. Az olajcégek a nap vesztesei voltak lapzártánkig, a szektor papírjai több mint 2,5 százalékkal estek átlagban. A Dow-komponens Chevron 1,6, az Exxon 1,8 százalékkal értékelődött le. A banki papírokat reprezentáló index enyhe pluszban állt, és emelkedtek a légitársaságok részvényei is. A gyógyszerindex kicsit csökkent, ugyanakkor a Pfizer és a Merck 0,1, és 0,2 százalékkal erősebb pozícióban volt. Lapzártánkkor a Dow Jones Industrial Average 0,4 százalékkal, 8246 pont közelében, az S&P-500-as index 0,7 százalékkal, 889 pontig esett vissza. A Nasdaq 25 pontos vesztesége 1,4 százalék mínuszt jelent a csütörtöki záróértékhez képest.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet