Gyászosan indult a hét az OTP-tulajdonosok számára, ugyanis a bank részvénye volt az egyetlen a négy nagy papír közül, amelyik nem tudott pluszba kapaszkodni a nap eleji pánikeladások után. A reggel 3390 forinton napi aljat ütő OTP napközben többször is megpróbált talpra állni, és sokáig stabilan 3400 forint felett forgott, napi csúcsát 3445 forinton érte el. Zárásra azonban megint az eladók kerültek túlsúlyba, így a bankrészvény 7,6 milliárd forintos forgalomban 2,3 százalékot veszítve értékéből 3399 forinton zárt. A másik három meghatározó részvény közül a Richter 1,3 százalékkal, 33 950 forintra emelkedett, úgy, hogy négy óra után tudott pluszba kerülni. A Richter záróára napi csúcsot is jelentett, míg a minimuma 1045 forinttal lejjebb volt. A Mol a csökkenő olajár és a világszerte gyengélkedő olajrészvények ellenére is drágulni tudott, amiben szerepet játszhatott, hogy hat hónapos haladékot kaptak az egyik orosz olajmező kapcsán felmerült problémák megoldására. Az olajrészvény szinte egész nap pluszban forgott, azonban végül a
11 400 forintos napi csúcsánál lejjebb,
11 240 forinton zárt, ez 1 százalékos emelkedés. A Magyar Telekom sem volt sokat mínuszban hétfőn, s végül 0,5 százalékkal, 564 forintra emelkedett. A BUX így összességében 14 868 ponton, 0,05 százalékos pluszban fejezte be a napot. Irányt így talán inkább a decemberi határidős BUX mutathat az elkövetkező napokra, ez pedig inkább pesszimizmust takar, hiszen a prompt indexszel ellentétben 1,4 százalékkal, 15 226 pontra csökkent az értéke.
A kisebb részvények közül érdemes kiemelni az Egist, amely 3,9 százalékkal, 18 300 forintra emelkedett, míg az FHB a nagyobb testvérével ellentétben 1,8 százalékot tudott drágulni, így 728 forint lett a záróára.
