A nap elején még nagy volt a bizonytalanság, az éjszakai kereskedés során 269 alatt is járó magyar deviza ugyanis reggel, a nyitás után 270,5-re gyengült vissza. Enyhe korrekcióval indult tehát a nap a szerdai zárás után. Kora délelőtt azután 269,7 forintért adtak egy eurót - mondta a Napinak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője. A délutáni sikeres magyar kötvényaukció hatására azonban 267,70 forintig szaladt el az árfolyam, ami féléves csúcsot jelentett. Délután viszont a várakozásoknál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat hatására ismét a 270 forintos szintet nyaldosta a kurzus. A dollár-forint árfolyam 191,70 forint lett, míg egy svájci frankért 176,85 forintot kértek a bankközin. Kérdéses, hogy meddig maradhat a jelenlegi szinteken a forint; nem kizárt, hogy csütörtök este is lesznek erőteljes kilengések, főleg ha az amerikai tőzsdék sokat esnek - mondta Ötvös. Csütörtökön is folytatódott a hozamesés a másodlagos állampapírpiacon, a hosszú lejáratok a szerdai szintnél 26-34 bázisponttal alacsonyabb hozam mellett találtak gazdára. Az adósságkezelő is sikeres aukciót tartott. Az eredeti 24 milliárd forintos terv helyett, látva a 110 milliárd feletti ajánlatokat, végül 31 milliárd forintért adtak el állampapírokat, bőven 10 százalék alatti hozammal.
