Lapzártánkra féléves csúcsra, 268-ig emelkedett a forint az euróval szemben. A magyar fizetőeszköz egész nap erősödött, a trend pedig addig folytatódhat, amíg ilyen nyugodt lesz a hangulat. Tegnap ugyanakkor a régióban a zloty erősödése volt a meghatározó. A magyar és a lengyel deviza keresztárfolyama több m/int négyéves csúcsra ért a napokban, ami profitrealizálást indított be, ez okozhatta azt, hogy a zloty tudott a legtöbbet erősödni a régióban - mondta el a Napinak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője. A régióban jól teljesít a román lej, illetve a cseh korona is. Az erősödést segítette a kedvező környezet és a viszonylag alacsony volatilitás is, illetve az, hogy a keddi portfólióallokációk folytán beerősödő dollárt a délelőttre már visszaadták - mondta a szakértő. Az euró-dollár sávozása is segít a forintnak, valamint a carry trade szempontjából is előnyös a jelenlegi helyzet. A nyugodt árfolyamok mellett ugyanis jelentős kamatelőnyt ad a 9,5 százalékos magyar jegybanki alapkamat, amit a piaci szereplők szeretnek is kihasználni ilyen időkben. Ötvös szerint amíg a tőzsdék oldalaznak és a világban nyugalom uralkodik, tovább erősödhetnek a régiós devizák, ha nem is olyan gyors ütemben, mint ahogyan azt az elmúlt napokban tették. Szerdán délután az amerikai dollárért 191,70, a svájci frankért 177,60 forintot kértek a bankközin, míg az euró 270,50 forintot ért.
