Az orosz kormány aggódik a Szurgutnyeftyegaz Mol-ügyletének magyarországi fogadtatása miatt. Ezt Igor Szecsin, az orosz miniszterelnök-helyettes mondta Veres Jánosnak, aki az orosz-magyar gazdasági együttműködési kormányközi bizottság társelnöke. A két fél moszkvai találkozóján az oroszok azt hangsúlyozták az MTI-Eco írása szerint, hogy a tulajdonszerzés olyan léptékű, amely a körülötte kialakult kedvezőtlen helyzet miatt feltétlenül magára vonja az orosz kormány figyelmét. Az orosz társaság ugyanis a tranzakcióhoz megszerezte a kormány támogatását. Szecskin azt is hangsúlyozta, hogy a pénzügyi befektetés hatékony és kifizetődő mindkét fél számára. A nyilatkozat alapján az orosz kormány arra számít, hogy a magyar társaságnak való nyersolajszállításról szóló tárgyalások hosszabb távú megállapodásokhoz vezetnek. Az orosz politikus biztosította Veres Jánost, hogy az orosz fél kész meghallgatni a magyar kormány bármilyen javaslatát, véleményét. Számítanak viszont "az objektív megértésre" mind az üzlet részleteit, mind pedig a magyarországi közvéleményben kialakuló ellenérzések elhárítását illetően. Természetesnek tartjuk, ha a magyar fél további tájékoztatásra tart igényt - mondta Szecsin, hangsúlyozva, hogy a Szurgutnyeftyegaz az európai jogszabályok szerint járt el, és az üzlet teljes mértékben piaci jellegű és átlátható volt.
