A nyitáskori pánik szép lassan elült a nap végére a pesti tőzsdén, az egész napos emelkedés eredményeként pluszban tudott zárni a BUX. Az irányadó index 0,8 százalékkal, 14 846 pontra emelkedett, ami az elmúlt napok árfolyamesése után csak kisebb korrekciót jelent és túlzott optimizmusra nem adhat okot. A vezető részvények közül az OTP teljesített a legjobban, a bankpapír, ahogyan azt a technikai elemzések jósolták, a 3300 forintos szint közelében fordult meg, a napi minimumot 3320 forinton érte el. Innen azután a BUX-hoz hasonlóan kisebb megingásokkal egész nap emelkedett, és a lendületet a várakozásoknál rosszabb amerikai makroadat is csak pillanatokra tudta megtörni. Végül 2,2 százalékos pluszban, 3455 forinton zárt. A Mol a BUX-szal megegyezően 0,8 százalékkal tudott emelkedni, ami 11 715 forintos árat jelentett. A Magyar Telekom is hasonló mértékben, 0,9 százalékkal drágult, ez 584 forintos záróárral teljesült. A Telekom esetében a növekvő állampapírhozamok korlátozhatták az emelkedést, míg a Mol esetében a horvátországi bírálatok tehették óvatosabbá a befektetőket.
A vezető papírok közül egyedül a Richter veszített értékéből, annak ellenére, hogy a forint gyengülése jó hír a gyógyszergyártó számára. Végül egyszázalékos mínuszban, 31 000 forinton fejezte be a kereskedést. A kisebbik gyógyszercég, az Egis gyakorlatilag stagnált, a 16 590 forintos utolsó ára tízforintos emelkedést jelentett. A kisebb részvények közül a Phylaxia tudott a legtöbbet drágulni, a nyolcszázalékos növekedés azonban csupán egyetlen forintos emelkedés a 13 forintos záróár mellett. Jól szerepelt a Synergon is, amely 3,5 százalékkal magasabban, 679 forinton zárt.
