Nem indult jól a hét a magyar tőzsdén, a BUX szinte egész nap pénteki záróértéke alatt tartózkodott, ráadásul a nap végére gyorsult be az esés, ami nem sok jót jelent a folytatásra nézve sem. A nap elején még pillanatokra pluszban is tudott lenni az index, azonban utána folyamatosan csorgott lefelé, az amerikai tőzsde nyitásakor pedig látványos zuhanásba váltott. Végül napi mélypontján, háromszázalékos mínuszban, 14 722 ponton zárt. A pesszimizmus jele, hogy a december végi határidős BUX jobban esett a promptnál, utolsó, 15 225 pontos értéke 3,9 százalékos esést jelent.
A vezető részvények közül a legtöbbet a Mol esett, annak ellenére, hogy egyébként inkább az OTP és a Magyar Telekom célárát vágták meg elemzők. Az olajrészvény a BUX-hoz hasonlóan a nap végén veszített sokat, és szintén napi minimumán, négyszázalékos mínuszban, 11 620 forinton zárt. Az OTP 3,4 százalékot veszítve az értékéből, 3380 forinton fejezte be a kereskedést, ami csak 19 forinttal magasabb a napi minimumnál. A Magyar Telekom 2,7 százalékot esett, így 579 forinton fejezte be a napot, de volt ennél alacsonyabban, 573 forinton is. A Richter viszont elég jól átvészelte a kereskedési időt, annak ellenére, hogy a forint nem gyengült. A gyógyszerrészvény 1,3 százalékkal, 31 300 forintra esett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis árfolyama 2,5 százalékkal, 16 580 forintra szánkázott, míg az FHB 710 forintos ára 3,9 százalékos esést jelentett.
A kisebb papírok közül viszonylag sokat, 3,5 százalékot esett a Fotex, záróára 381 forint lett. Úgy látszik, gyorsan lecsengett a Phylaxia-sztori, a részvény ugyanis 7,7 százalékkal, 12 forintig zuhant. Nem számít viszont sem a válság, sem a vártnál rosszabb eredmény az Elműnél, amelynél a záróár 27 900 forint volt, ami 2,6 százalékos emelkedést takar.
