Különösebb forgalom és hír nélkül erősödött a forint pénteken, a nap eleji 282 forintos szintről egészen 279 forintig szaladt le az euró ára - mondta el a Napi Online-nak Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője. A régiónak - úgy látszik - jót tesz, hogy nincsen semmilyen hír, ugyanis a nagybefektetők így nem bántják az itteni devizákat - tette hozzá a szakértő. A nap vége felé 279,50-en állt az árfolyam. Pénteken a forint és a zloty együtt tudott erősödni úgy, hogy a dollár nem mozdult el érdemlegesen az euróval szemben. A dollár 201,80 forinton kezdte a napot, a nap végére a 200 forintot is megközelítette. A svájci frank 185,70 forinton állt, délutánra 185,10-re változott az árfolyam, a frankhiteleseknek nem kell tartani egyelőre a 190 forintos árfolyamtól.
Szinte teljesen mozdulatlan hozamok jellemezték a magyar másodlagos állampapírpiacot pénteken, a maximális elmozdulás 4 bázispont volt. Ennyivel a hat hónapos referenciahozam ment fel, míg a hosszabb lejáratokat egészen minimális hozamcsökkenés jellemezte.
