Nem tudott emelkedéssel zárni pénteken a Dow, holott a nap első felében végig pluszban volt. Végül csütörtöki záróértéke alatt 0,2 százalékkal, 8539 ponton zárt. A Nasdaq viszont 1,1 százalékkal, 1827 pontra emelkedett, az S&P-500 pedig 0,3 százalékkal, 921 pontig nőtt. Pénteken fontos makroadat nem jelent meg ugyan, de az optimista hangulatot segítette, hogy csökkent a tartós munkanélküliek száma az Egyesült Államokban a csütörtöki adat szerint, míg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénteki bejelentése szerint valószínűleg felfelé módosítja a világgazdaság jövő évi növekedésére szóló előrejelzését júliusban.
A Nasdaq emelkedése mögött az állt, hogy az indexben meghatározó súlyú Microsoft-részvény árfolyama 2,4 százalékot drágult a Goldman Sachs befektetési banknak a szoftveróriással kapcsolatos pozitív nyilatkozatára.
Emelkedett az Apple és a Palm jegyzése is. A Dow indexet az energiaipari részvények húzták le a nap végén a negatív tartományba, miután az olaj ára erősen esni kezdett a határidős kifutások lezárása után. A Chevron kurzusa 0,6 százalékkal, az Exxoné 0,8 százalékkal esett vissza. Meglepetésre a Rio Tinto bányatársaság részvénye több mint 4 százalékot emelkedett a nap végére. A Bank of America 2,5 százalékkal, a Citigroup pedig 1,3 százalékkal ért többet a nap végén.
Európában még nem érzékelték a nap végi olajáresést, ezért a londoni Footsie 1,5, a frankfurti DAX 0,04, a párizsi CAC-40 index pedig közel 0,9 százalékkal emelkedett a hét utolsó napján. A pénzintézetek közül többnek is jelentősen nőtt a részvényárfolyama, hozzájuk hasonlóan az olajtársaságok is drágultak pénteken.
