Nem volt érdemi céges hír csütörtökön a magyar tőzsde szempontjából, így az árfolyamokat inkább a külföldi, főleg a tengerentúli makroadatok mozgatták. Az OTP közepes, 11 milliárd forintos forgalom mellett óriási hajrát vágott ki a nap végén, aki szerencsés volt, akár 4 százalékot is nyerhetett a napon belüli emelkedéssel. Az árfolyam ugyanis a 3415 forintos kora délutáni napi minimumról a délután érkező kedvező amerikai makroadat hatására szárnyakat kapott, és egészen 3560 forintig emelkedett. A záróár végül 2,8 százalékos pluszt jelentett, 3545 forinton. Az OTP nap végi hajrájának köszönhetően a BUX is 0,6 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést, 15 369 ponton. Az index ívelése elmaradt a bankpapír szárnyalásától, ami annak volt betudható, hogy nem minden blue chip emelkedett. A saját részvényeket vásárló Richter 0,7 százalékkal, 31 555 forintra ugrott, a Mol ezzel szemben a dráguló olaj ellenére 0,6 százalékkal, 12 625 forintra esett. A Magyar Telekom ennél is többet, egy százalékot csúszott le, 598 forintra, annak ellenére, hogy a hozamkörnyezetben nem volt lényeges változás.
Kivétel volt még a Phylaxia, amely az 50 százalékos szerdai emelkedést megfejelve továbbra is a cégvásárlás hírére száguldott a nap elején, ráadásul nagyon nagy forgalom mellett. A reggel még 22 forinton, 20 százalék feletti emelkedésben is járó papírnál a nap végére eloszlott a rózsaszín köd, végül nulla emelkedéssel, 15 forinton zárt. A forgalma viszont nagyon magas, közel 1,2 milliárd forint volt, aminél nagyobbat csak a Mol és az OTP tudott produkálni.
