Egész napos emelkedéssel napi csúcsán zárt a magyar tőzsde vezető indexe, a BUX. A 16 594 pontos érték 3,3 százalékos emelkedést jelentett, úgy, hogy kedden is három százalékot tudott erősödni. Szerdán a vezető részvények közül a Richter biztosította a húzóerőt, a gyógyszerpapír több mint hárommilliárdos forgalommal 6,5 százalékkal drágult. A 34 800 forintos záróár azonban kicsit elmaradt a napon belüli csúcsot jelentő 35 200 forinttól. A szektortárs Egis árfolyama kisebb mértékben, 3,4 százalékkal, 16 850 forintig emelkedett.
A vezető részvények közül nagyjából a BUX-szal megegyezően emelkedett a Magyar Telekom, amely 3,4 százalékkal, 648 forintig menetelt. Az OTP három százalékotdrágult, ami ugyan elmaradt az átlagtól, ám a bankpapírnak két komoly technikai ellenállás is az útját állta. A nap végére azonban a 3700 és a 3750 forintos szinteket is leküzdötte, így 3768 forinton fejezte be a kereskedést. A Mol ugyanakkor érdekes módon csupán 1,4 százalékot tudott erősödni, ami 13 795 forintos utolsó értéket jelentett. A jó hangulatban ez azért is érdekes, mert a vezető tőzsdéken az olajár emelkedése miatt elsősorban az olajrészvények húzták felfelé az indexeket, ráadásul a Mollal kapcsolatban az is jó hír volt, hogy sikerült átvennie az INA irányítását. A kisebb papírok közül a cégfelvásárlási hírre előző nap szárnyaló Humet szerdán öt százalékot zuhant, ami egyforintos esést és 19 forintos záróárat jelentett. Érdekesnek mondható még a Quaestor kereskedése, amely a július 2-ai utolsó záróárához képest 61 százalékkal magasabban, 478 forinton zárt, igaz, ennyiért mindössze 131 darab részvényt lehetett eladni.
