BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb rally kezdődött a BUX-ban

2009. június 9. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 16 062 ponton, 3 százalékos pluszban zárta a keddi napot, mégpedig úgy, hogy a blue chipek mind számottevő emelkedést produkáltak. Ez pedig azt mutathatja, hogy a magyar piacot vették, és nem egyes papírokat.
A Magyar Telekom és a Mol papírjai napi csúcsukon, 627 és 13 600 forinton zártak, előbbi 2,1, utóbbi 4,7 százalékos emelkedéssel. A távközlési cég papírjai egyetlen blue chipként a negatív tartományban nyitottak, s csak a késő délelőtti órákban törtek át a pozitív tartományba. A Mol ugyanakkor csak pillanatokra szédült le a mínuszba a reggeli órákban, ezt követően azonban kitartóan emelkedett a nap végéig. Az olajrészvény árfolyamára kedvezően hathatott, hogy - úgy látszik - már a horvát felügyelet is áldását adja az INA-frigyre.
Az OTP a pozitív nyitás után egészen 3556 forintig szállt alá, majd innen 3680 forintig tudott emelkedni. A bankrészvényre végül 1,8 százalékos pluszban, 3659 forinton született az utolsó kötés, annak ellenére, hogy a Citigroup ezen a szinten már eladásra javasolja a papírokat.
A Richter kedvező nyitás után szinte megszakítás nélkül emelkedett 32 700 forintos napi csúcsáig, ahonnan 50 forintot ereszkedett alá zárásig. Ez 3,8 százalékos árfolyam-emelkedést jelentett. Szektortársa, az Egis 2,2 százalékot tudott egy nap alatt erősödni, 16 300 forintig. A kisebbik bankpapír, az FHB 2 százalékkal, 730 forintig menetelt, úgy, hogy a nap elején jelent meg az a hír, hogy a VCP már mintegy 20 százalékot birtokol a társaságból.
A cégvásárlást bejelentő Humet 11 százalékot tudott emelkedni, így záróára 20 forint lett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet