BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltételes jóváhagyást kapott a Mol INA-tranzakciója

2009. június 9. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Feltételesen jóváhagyta a Mol és a horvát kormány által 2009. január 30-án megkötött részvényesi megállapodás módosítását a horvát versenyhivatal június 9-én - közölte a Mol a BÉT honlapján. (Az Európai Bizottság ugyanakkor már május 18-án feltétel nélkül jóváhagyta a tranzakciót.) A hivatal az MTI információja szerint azt szabta feltételül, hogy a túl magas piaci részesedés megszüntetése érdekében kilenc hónapon belüli értékesíteni kell az INA tulajdonában lévő Crobenz termékforgalmazó leányvállalatot. (A Mol és az INA között januárban megkötött szerződést az Európai Bizottság már engedélyezte.)
Az INA éves rendes közgyűlését ma tartják, ahol várhatóan megválasztják az új felügyelőbizottságot, amelynek kilenc tagjából ötöt a Mol delegálhat a megállapodás alapján. A Mol-képviselők megválasztása után a Mol lesz a felelős az INA működtetéséért. Ennek eredményeként az INA-t a Mol-csoport beszámolójában teljeskörűen konszolidálják, várhatóan június 30-ától kezdődően. Az INA kitermelési portfóliója több mint duplájára emeli a Mol bizonyított és valószínű készleteit, míg a szénhidrogén-termelését 68 százalékkal növeli a 2008-as adatok alapján. Az INA feldolgozás és kereskedelmi üzletágának eszközeivel a Mol finomítói kapacitása 40 százalékkal emelkedik, míg a töltőállomások száma 45 százalékkal nő.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet