Több mint 516 pontos emelkedés után 15 636 ponton zárt a BUX, az OTP-re 3620 forinton született az utolsó kötés. A bankpapír a kedvezőnek ítélt amerikai munkaerő-piaci adat után egészen 3700 forintig szaladt, időközben 10 százalékos emelkedés miatt 10 percre fel is függesztették kereskedését. Zárás előtt fél órával azonban az amerikai tőzsdék vezető indexeivel párhuzamosan csökkenni kezdett a részvény jegyzése, így végül "mindössze" 7,7 százalékos emelkedéssel, 3620 forinton búcsúztatta a hetet. A bankpapír a hét folyamán meglehetősen hektikusan viselkedett, a hétfői szünet után a vevők még 3748 forintig hajtották fel árfolyamát, csütörtök délután azonban egy komolyabb eladási hullám egészen 3350 forintig nyomta le a kurzust. Az emelkedést segíthette a JP Morgan új, 6200 forintos célára a bankpapírra. A Mol 13 150 forinton zárt, ami közel 2,5 százalékkal több a csütörtöki záróértékénél, de a délelőtti órákban még 12 760 forinton is hozzá lehetett jutni az olajipari részvényhez. Az Egis már a nap elején áttörte a 16 000 forintos szintet és 16 600 forintig száguldott, az emelkedő ár láttán kedvet kapó eladók zárásra 16 400 forintig nyomták vissza a papírt, ami így is 500 forintos drágulást jelent. A Richterre 2 százalékos drágulás után 31 100 forinton született az utolsó kötés, a Magyar Telekom stagnálással, 610 forinton zárta a hetet. A Fotex jelentősen, több mint 5 százalékkal drágult a kereskedés végére, 399 forinton zárt. A Rába nem nagyon tudja elhagyni azt a szűk sávot, melyben hetek óta folyik kereskedése, ezúttal egy forinttal olcsóbb lett, 647 forintig csúszott vissza. A Synergon viszont több mint 2 százalékkal, 675 forintig drágult. Az FHB nem tudta felvenni a tempót a nagy testvérrel, a jelzálogbank részvényei mindössze 2 forinttal kúsztak feljebb, 717 forintig.
