Fontos szinteket tört át az OTP árfolyama a 4 százalékos csütörtöki eséssel, ezzel megnyílt az út a piacon régóta várt korrekció előtt. A többi vezető részvény jobban viselte a kereskedést, a BUX csupán 0,5 százalékkal, 15 120 pontra esett. Az index napi mélypontja 15 000 alatt volt, ahonnan csak az utolsó percek shortzárásainak köszönhetően tudott felkapaszkodni. A jelentősebb papírok közül az OTP sínylette meg a leginkább a napot. A bankpapír 4,1 százalékkal, 3360 forintig esett úgy, hogy a nap elején még 3550 forinton is forgott. Ezután azonban a komolyabb eladói nyomás hatására folyamatosan csökkent az árfolyama, egészen 3310 forintig. Innen az utolsó fél órában pattant fel az ár, az utolsó kötés azonban azt jelentette, hogy a jegyzés ismét a 3500 forint környékén húzódó 200 napos mozgóátlag alá került, ezzel újra a medvepiacon találta magát a részvény. Ráadásul a 3450-3465 forint között található rést is úgy töltötte be, hogy alá is zárt, a következő rés pedig már 2990-3008 forint között van. A Mol árfolyama 0,1 százalékkal, 12 835 forintra esett, amiben szerepet játszhatott az is, hogy az olaj árával kapcsolatban ismét 100 dollárt közelítő jóslat jelent meg. A Magyar Telekomnak viszont nem ártott, hogy a magyar állampapírok hozama jelentősen megugrott csütörtökön, az osztalékrészvény árfolyama ugyanis 2,5 százalékkal, 610 forintra emelkedett. A Richter kurzusa 270 forintot esett ugyan, de csütörtökön forgott először az 590 forintos osztalék nélkül, a 30 500 forintos végső ár akár emelkedésként is felfogható. A piaccal szemben szárnyalt a forint gyengüléséből profitáló Egis is: 5 százalékkal, 15 900 forintig drágult. Az FHB árfolyama 1,3 százalékkal, 715 forintig emelkedett.
